Info - Turistika ČR - turistika, ubytování, info, výlety
Reklama
Reklama

Menu

Okolí Brna-jih, Palava

Hotely:

- Hotel Happy Star *** (Znojmo) - Ubytujte se v pohodlném a útulném hotelu Happy Star na jižní Moravě, 8 km jižně od města Znojmo. Věnujte se relaxaci ve wellness centru, poznávejte okolí, ochutnejte moravské víno nebo využijte bohatého vybavení pro sport či turistických možností Národního parku Podyjí!- Hotel Drnholec *** (Drnholec) - Hotel Drnholec, který byl rekonstruován v roce 1995 do podoby anglického venkovského hotelu. Budova pochází z roku 1775 a sloužila původně mimo jiné jako koloniál, lékárna, obchod s textilem a ubytování pro místní lékaře. Při zachování původního stylu budovy jsme vytvořili příjemnou rodinnou atmosféru.


Zpět nahoru


Penziony:

- Penzion U Urbanů (Ivančice) - Penzion u Urbanů zajišťuje ubytovací a stravovací služby v tichém a klidném prostředí, respektujeme soukromí hostů a snažíme se zajistit i zvláštní požadavky hostů ve výběru jídel a pití.
- Penzion Niké *** (Mikulov) - Penzion Niké se nachází pod Svatým kopečkem v rekonstruovaném patrovém domě z roku 1884, 200 metrů od centra města. V penzionu je 12 dvoulůžkových pokojů a 5 studií 2+2 - nabízíme 44 míst s možností rozšíření až na 52. V naší restauraci podáváme snídaně a večeře.


Zpět nahoru


Hrady (nebo zříceniny):

- Zřícenina hradu Cimburk - Založen a vystavěn Bernardem z Cimburka kolem r. 1330 na vyčnívajícím pískovcovém ostruhu poblíž důležitých obchodních cest. Vnuk zakladatele ctibor prodal rodový hrad r.1358 moravskému markraběti Janu Jindřichovi. Hrad dobyt r.1468 za válek Jiřího z Poděbrat s Matyášem Korvínem uherskými vojsky. Později byl v dzžení pánů z Vickova (1523-68) a Horeských z Horky (1607-1742).


Zpět nahoru


Zámky:

- Zámek Lednice - První zmínka o Lednici pochází z listiny olomouckého biskupa z roku 1222. Krátce byla v majetku rodu Sirotků, od roku 1249 do roku 1945 byla v držení Lichtenštejnů - zpočátku jako léno, od roku 1582 jako vlastnictví.
- Zámek Valtice - Valtice příslušely až do roku 1920 k Dolním Rakousům. Původně zde byl hrad vybudovaný snad pasovskými biskupy. V r. 1192 jej získal Richard ze Seefeldu, který měl syna Kadolda; jeho nástupce Albero byl stoupencem českého krále Přemysla Otakara II, tehdejšího vládce Rakous.- Zámek Moravský Krumlov - V místě meandru vytvářeného řekou Rokytkou stával již od roku 1289 hrad, který náležel rodu pánů z Obřan. Rod z Obřan vymřel roku 1312. Záhy poté přešlo zboží na rod pánů z Lipé, reprezentovaný Jindřichem z Lipé (zemřel 1329).
- Zámek Břeclav - Předchůdcem zdejšího zámku bylo hradiště postavené Břetislavem I. a nazvané jeho jménem. Bylo postaveno uprostřed bažinatého terénu a obehnáno kolovou hradbou.

- Zámek Pohansko - Empírový lovecký zámek Pohansko nechali Lichtenštejnové postavit v letech 1811 a 1812 v romantickém prostředí lužních velikánů, nevědomky přímo na vrcholu velkomoravského valu. Autorem projektu byl architekt Josef Hardmuth, stavbu dokončil architekt Josef Kornhausel. Symetrická plochostropá stavba s přízemními slepými arkádovými křídly má ve střední části rizalit s jednopatrovou nástavbou.


Zpět nahoru


ZOO:

- ZOO Hodonín - Zoologická zahrada se nachází v severozápadní části Hodonína, pěkném prostředí lužního lesa. Rozkládá se na více než 7 ha parkové a vodní plochy. V roce 1975 byl založen MěNV v Hodoníně s počtem několika druhů domácích zvířat „Zookoutek“.


Zpět nahoru


Kuriozity a další objekty:

- Vila Tugendhat - Tugendhatova vila patří mezi nejvýznamnější funkcionalistické stavby v Evropě. Postavena byla v letech 1929 - 30 podle projektu německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe.


Zpět nahoru


Táborové či turistické základny:

- Lovci mamutů - Základní škola Dolní Věstonice nabízí levné ubytování a stravování pro skupiny nenáročných turistů.


Zpět nahoru


Zpět na přehled