Reklama
Reklama

Menu

Bílé Karpaty, Chřiby


Hotely:

-Hotel Regia (Luhačovice) - Hotel Regia Luhačovice nabízí diskrétní a zcela výjimečné ubytování v historické vile s atmosférou lázeňského města Luhačovice. Hotel je obklopen oplocenou okrasnou zahradou v klidném prostředí Pražské čtvrti s vlastním uzavřeným parkovištěm.

Zpět nahoru


Ubytování:

-Rekreační středisko Ranč Vlčák (Osvětimany) - Náš areál nabízí celoroční možnost ubytování v chatkách. Během léta je celková kapacita areálu 120 lůžek, v zimě je kapacita 50 lůžek. V jedné chatce je k dispozici 4-5 lůžek Sociální zařízení je umístěno mimo chatky v samostatných objektech.

Zpět nahoru


Penziony:

- Penzion Monika - Luhačovice - Penzion Monika se nachází přímo v centru lázeňského města Luhačovice. Objekt je zrekonstruován ve stylu jurkovičových staveb a plně zapadá do zdejšího prostředí. Má vlastní parkovištěa a letní terasu . Poskytuje moderní ubytování v úrovni H*** v 5-ti dvoulůžkových pokojích s přistýlkou s vlastním sociálním zařízením na pokoji a 1 apartmánem.- Penzion Karina*** (Luhačovice) - Nově zrekonstruovaný penzion v centru města nabízí dvoulůžkové pokoje a apartmány hotelového vybavení - koupelna, WC, TV, satelit, telefon, minibar a kuchyňka na každém pokoji. Služby: vlastní parkoviště, bar, podávání snídaní a další.
- Penzion Ivana (Valašské Meziříčí) - Pro rodiny s dětmi i pro zaměstnance firem máme připraveny komfortní apartmány v Lešné u Valašského Meziříčí. Celý objekt je orientovaný diskrétně a zajišťuje soukromí a pohodu klientům. Parkování vozidel v areálu penzionu. Nabízíme dva pětilůžkové, dva čtyřlůžkové, dva třílůžkové a dva dvoulůžkové apartmány. Každý z nich má samostatné sociální zařízení a vybavenou minikuchyňku - lednice, vařič, mikrovlnná trouba, varná konvice...


- Zahrádka a penzion U Kulky (Kyjov) - Vítejte na stránkách zahrádky a penzionu "U Kulky" v Kyjově! Nacházíme se téměř v centru, pouze jednu ulici od náměstí Kyjova, jihomoravského města známého díky folklóru a skvělému vínu. Nabízíme klidné posezení až pro 80 lidí. Cyklisté jsou obzvláště vítáni.


-Penzion Karolína (Trnava u Zlína) - Stylový penzion se zajímavými interiéry je ideálním místem pro rodinou rekreaci, nebo pro setkání přátel. Nachází se v krásném a doposud zachovalém prostředí Hostýnsko-Vizovických vrchů v obci Trnava u Zlína. Zdejší přírodní podmínky poskytují velké možnosti k letní a zimní rekreaci. V letním období je zde možnost pěší turistiky a cykloturistiky, sběru lesních plodů a koupání.

Zpět nahoru


Hrady (nebo zříceniny):

- Státní hrad Buchlov - Hrad byl založen v 1. pol. 13. stol. jako královská obranná pevnost a správní středisko se soudní pravomocí - tzv. loveckým právem. Nejstarší část hradu tvořily obranné věže s obytným palácem a kaplí postavenou v 80. letech 13. stol. pražskou kamenickou hutí po vzoru St. Chapelle - královského hradu v Paříži.- Zřícenina hradu Obřany - Zřícenina hradu na zalesněném vrcholu (704m) v neobvykle vysoké poloze. Patřil Kunštátům, kteří jej r.1373 postoupili markraběti. Za husitských válek byl zřejmě zničen, protože r.1447 se již uvádí jako zbořený. Dochovány zbytky zdí a příkop.
- Zřícenina hradu Cimburk - Založen a vystavěn Bernardem z Cimburka kolem r. 1330 na vyčnívajícím pískovcovém ostruhu poblíž důležitých obchodních cest. Vnuk zakladatele ctibor prodal rodový hrad r.1358 moravskému markraběti Janu Jindřichovi.
- Hrad Malenovice - Historie hradu se ve svých počátcích váže k moravským markrabatům (Jana Jindřicha Lucemburského a jeho syna Jošta), kteří v Malenovicích mezi lety 1356 až 1406 postavila menší hrad.


Zpět nahoru


Zámky:

- Zámek Kroměříž - Zámek byl po staletí až do roku 1949 rezidencí olomouckých arcibiskupů a sídlem správy arcidiecéze. Do rukou olomouckých biskupů přišla Kroměříž přibližně v letech 1107 - 1125, kdy byla prodána biskupu Janu II. Biskup Bruno ze Schauenburku (1245 - 1281) přestavěl původní románský dvorec na gotický hrad.- Státní zámek Buchlovice - Podle návrhu Domenica Martinelliho byl v 1.pol. 1707-38 v Buchlovicích vystavěn pro majitele Buchlova zámek ve formě italské vily s cennou štukovou výzdobou, snad od B.Fontany.
- Zámek Bystřice pod Hostýnem - Podle dochovaných zpráv byla tvrz v Bystřici pod Hostýnem postavena v polovině 15. století. Po požáru města v roce 1594 tvrz vyhořela a na jejím místě vyrostl na počátku 17. století rozsáhlý renesanční zámek, tvořený třemi budovami se dvěma nádvořími.
- Zámek Zlín - Původní tvrz zmiňovaná v roce 1366 stála jinde. Na místě dnešního zámku postavili novou tvrz Tetourové z Tetova až koncem 15. století. Roku 1571 ji koupil Jan Kropáč z Nevědomí.

- Zámek Uherský Brod - Ve městě byl za Přemysla Otakara II. vybudován zeměpanský hrad. Král, stejně jako jeho syn Václav II., na hradě i přebýval. Pobývali zde však i další panovníci, například markrabě Karel (Karel IV.), Zikmund, Matyáš Korvín a Vladislav II. Jagellonský.
- Zámek Lešná - Historie zámku Lešná začíná někde tam, kde končí historie dříve slavného valašského hradu Lukova. V roce 1724 získala hrad rakouská šlechta Seilernů, kteří v roce 1804 zahájili výstavbu areálu „Leschna“.
- Zámek Napajedla - Barokní, klasicistně upravený trojkřídlý zámek s rozsáhlým parkem. Napajedelská tvrz, zmiňovaná poprvé ve 14. století, se nacházela na ostrově v řece Moravě a zanikla za třicetileté války.
- Zámeček Cetechovice - O předchůdci zámku Cetechovice, vodní tvrzi, jsou zmínky z 15. století, po třicetileté válce však zanikla. Na jejím místě a podle nepravidelností v severním a východním křídle.
- Zámeček Vizovice - Klášter Smilheim pocházející z 13. století byl v 15. století byl pobořen husity a Uhry. Nahradil jej zámek, který vystavěl Kavka z Říčan ve třetí čtvrtině 16. století. Byl zván Nový Smilheim.
- Zámek Koryčany - Původní koryčanská tvrz vznikla vzhledem k sídelní funkci hradu Cimburka až počátkem 17. století. Roku 1677 dal Gabriel Horecký z Horky tvrz přístavbou patra a úpravou fasád přebudovat na nevelký barokní zámek.


Zpět nahoru


ZOO:

- ZOO Zlín - První exotická zvířata byla soustředěna na Lešné kolem roku 1929/1930 jako osobní záliba majitele lukovského panství Josefa Seilerna. Historicky významný byl chov chladnokrevných belgických koní, bažantů, lovné zvěře a rozsáhlá přírodovědecká sbírka ptačích vajec a kolibříků.


Zpět nahoru


Kuriozity a další objekty:

- Poutní místo - Svatý Hostýn - Zdaleka viditelný vrchol (735m) s rozhlednou opředený pověstmi a objevující se v řadě literárních děl, dominanta Hostýnských vrchů; pochází odtud jeden ze základních kamenů Národního divadla v Praze. Archeologicky doložena sídla slezskoplatěnické a laténské kultury i sídla slovanská.


Zpět nahoru


Táborové nebo turistické základny:

- Základna Asociace TOM - Kusalíno - Romantická valašská dřevěnice je určena jak pro zimní, tak letní turistiku.

- Základna Asociace TOM - Polana - Horská usedlost v nadmořské výšce 800 m.n.m vhodná pro celoroční turistiku.

Zpět nahoru


Zpět na přehled