Reklama
Reklama

Menu

Krkonoše, Broumovsko


Hotel:

- Bonato Hotel (Náchod) - BONATO HOTEL Náchod se nachází v lázeňské zóně na okraji Náchoda při hlavní tranzitní trase do Polska. Poloha hotelu, ubytování a společenské prostory, stejně jako dostupnost mnoha přírodních krás a pamětihodností východních Čech, je zajímavá jak pro obchodníky a firmy, tak pro skupinovou i rodinnou rekreaci.- Hotel Alpina (Špindlerův Mlýn) - Hotel Alpina je vzdálen pouhých 100 metrů od sjezdové tratě Hromovka, kde se lyžuje i ve večerních hodinách ( 18.00 - 21.00 hod ). Letní dovolenou si vedle pěších túr díky své ideální poloze můžete zpříjemnit i cyklistickými výlety po hřebenech a horských stezkách. Hotel Alpina byl v roce 2004 rekonstruován a modernizován. Nabízíme ubytování v jedno až čtyřlůžkových pokojích. Na všech pokojích je sociální zařízení, barevná televize, WI-FI. Pro rodiny nabízíme apartmán s kompletně vybavenou kuchyňkou. K relaxaci hostů je zde sauna, fitnes a whirpool.
Zpět nahoru


Apartmány:

- Apartmán Novákovi (Náchod) - Apartmán Novákovi se nachází v Bělovsi, klidné okrajové části města Náchoda, mezi Orlickými horami a Krkonošemi, v těsné blízkosti hranic s Polskem. Tato poloha je ideální pro rodiny s dětmi i pro aktivní osoby - v okolí je řada cyklistických tras (Kladské pomezí), možností výletů nejen do pěkné přírody (Teplicko-adršpašské skály, CHKO Broumovsko, přehradní nádrž Rozkoš), ale také za kulturními a historickými památkami.
Zpět nahoru


Penziony:

- Pension Melkus (Pec pod Sněžkou) - Penzion Melkus nabízí komfortní ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích se sociálním zařízením a televizí se satelitním přijímačem. K přípravě vlastních jídel slouží společná kuchyňka. Apartmány jsou pro 4 až 8 osob.
- Penzion Dita - Adršpašsko (Teplice nad Metují) - Dovolujeme si Vám nabídnout náš rodinný pension. Chod pensionu zajišťuje technický personál, který je zde nonstop a k dispozici klientům pro jejich případné potřeby včetně poskytování informací o blízkém okolí a možných aktivitách, které lze rezervovat. Klient při nástupu obdrží klíče od pokoje i objektu, čímž je zajištěna jeho volnost příchodu a odchodu.


- Rodinný penzion na hrubých lukách (Dvůr Králové nad Labem) - Nový rodinný penzion v klidném prostředí uprostřed Hrubých luk (městská louka, zásobárna pitné vody, chráněné území) a přitom 2 km od náměstí. Ideální prostředí pro děti, oplocená zahrada 50.000 m. V areálu jsou koně na projížďku, psi, kočky, ovce, kozy, oslíci. Dětské hřiště.
Zpět nahoru


Horské a turistické chaty:

- Chata Jindřichův Dům (Pec pod Sněžkou) - Chata Jindřichův Dům se nachází v jedné z nejkrásnějších oblastí Východních Krkonoš, v Peci pod Sněžkou v nadmořské výšce 1030 m nad mořem. Horská chata leží v centru lyžařského areálu Ski Pec, v bezprostřední blízkosti vleků Eso a Mulda.- Horská Bouda Dimrovka (Pec pod Sněžkou) - Horská bouda nabízí příjemné ubytování v Peci Pod Sněžkou přímo ve SKI areálu 1010 m n.m. Z terasy je krásný pohled na část Krkonoš a to konrétně na horu Sněžku, na Růžovou horu, Obří Důl a do údolí na město Pec pod Sněžkou.
-Horská chata Tama (Pec pod Sněžkou) - Stylová, horská, turistická, roubená chata na slunečné stráni v areálu sjezdovky ve Velké Úpě. Ideální pro rodinnou dovolenou či školy v přírodě, tak firemní akce. Samozřejmostí je moderní a čisté sociální zařízení v patře. K dispozici je společenská místnost pro přátelské posezení a příjemný odpočinek při kávě nebo skleničce.- Chata Protěž (Pec pod Sněžkou) - Máte chuť si zalyžovat v centru lyžařského areálu v Peci pod Sněžkou? Pak přijeďte na chatu Protěž, která je umístěna na Zahrádkách, v centru mezi vleky. Od chaty se odjíždí na lyžích a k chatě se opět vracíte na lyžích. Z důvodu velkého zájmu o ubytování jsou k dispozici pouze týdenní kurzy od neděle do neděle. Celá chata je po kompletní rekonstrukci.- Horská chata Sedmidolí (Špindlerův Mlýn) - Horská chata Sedmidolí, leží v Krkonoších nad známým horským střediskem Špindlerův Mlýn. V roce 2009 prošla celkovou rekonstrukcí a dostavbou nových prostor restaurace a kuchyně (fotogalerie). Celý objekt byl vybaven zcela novým nábytkem. Všechny pokoje tak mají již své vlastní sociální zařízení, WC a sprchu (fotogalerie).

Zpět nahoru


Ubytování:

- Chalupa Vilka (Rtyně v Podkrkonoší) - Vybavení a služby: Přízemí :Prostorná kuchyň , vybavená pro vaření (lednička s mrazákem, sporák, mikrovlnka, toustovač, kávovar). Obývací pokoj s krbovými kamny na dřevo, rozkládací gauč, barevný V/satelit), koupelna s WC. Patro : tři ložnice , dvoulůžková- manželská postel, třílůžková- manželská postel +1 menší lůžko, čtyřlůžková- samostané postele, barevný TV a WC.


Zpět nahoru


Zajímavé města, městečka:

- Město Kuks - Světoznámý Kuks zak, jak jej známe, kupodivu nemá dlouhou historii. Název Kuks, též Kukus nebo Kux, pravděpodobně pochází ze staroněmeckého výrazu pro určitý podíl z výnosu dolu, podle jiných pramenů jde o název pozůstatků tavby rudy.


Zpět nahoru


Hrady (nebo zříceniny):

- Hrad Pecka - Zřícenina hradu na kopci nad stejnojmenným městečkem, z menší části restaurovaná pro muzejní účely. Prvním známým držitelem hradu a patrně i jeho zakladatelem byl Budivoj z Pecky z rodu pánů ze Železnice.


Zpět nahoru


Zámky:

- Zámek Ratibořice - Zámek a další objekty jsou známy především díky knize B. Němcové Babička. Původní tvrz byla přestavěna na barokní a potom empírový zámeček, jehož dispozice zůstala zachována.
- Zámek Náchod - Při zemské cestě z Čech do Kladska založil kolem pol. 13. stol. Hron z Náchoda raně gotický hrad s vysokou válcovou věží, kolem níž stála obytná stavení a hradby. V r. 1326 jej Jan Lucemburský postoupil Berkům z Dubé.
- Zámek Kuks a Betlém - Jedinečný barokní komplex založený F. A. Šporkem, jehož stavba zahájena r. 1692. Nejprve byla vybudována lázeňská budova při léčivých pramenech, 1695 byly již lázně v provozu.


Zpět nahoru


ZOO:

- Dvůr Králové nad Labem - Safari - Zoologická zahrada vznikla na území původně soukromého parku s kopií renesančního zámku (originál u Vídně), který si nechal postavit poč. 20. stol. továrník Richard Neumann.


Zpět nahoru


Kuriozity a další objekty:

- Western městečko - Šiklův mlýn - První zmínky osídlení kraje, kde se nyní nachází Westernové městečko, spadají do počátku 2 tisíciletí. Jako první osada zde byl nedaleký Strážek.


Zpět nahoru


Táborové nebo turistické základny:

- Základna Asociace TOM - Dědov - Bytelná, původně německá dřevěnice u řeky Metuje, je podle odborníků z řad našich vedoucích nejméně dvě stě let stará.


Zpět nahoru


Zpět na přehled