Reklama
Reklama

Menu

Posazaví¨


Penziony:

- Hostinec a penzion U Kostela (Sedlčany) - Penzion U Kostela Vám může kromě luxusniho ubytování dále nabídnout bohatý výběr jídel z domácí kuchyně. V našem penziunu nabízíme ubytování, konání svatby, možnost konání společenských akcí, uzavřená společnost, smuteční hostiny, firemní akce. Kapacita hostince je 60 míst. Ubytování 12 - 14 osob. V našem okolí se nacházejí četné cyklostesky. Možnost úschovy kol a ubytování pro cyklisty.


- Penzion Magdalena (Chotouň) - Pension se nachází asi 30 minut od Prahy okres Praha-západ. Vhodný pro pracovně vytížené, turisticky a sportovně založené,zamilované dvojice,studenty ,aktivní seniory,služební cesty,apod. Nabízíme klidné prostředí a soukromí, pro firemní pracovníky- soukromníky.


Zpět nahoru


Ubytování:

- Chatová osada Blaník - CHKO Blaník – 4 km pod horou Blaník, 2 km Louňovice pod Blaníkem, okres Benešov, cca 75 km od Prahy (druhá část rekreačního areálu Blaník). Ubytování: 6 chat typu Hubert, každá s velkou ložnici (4 lůžka) a obývacím pokojem (5 lůžek), postele jsou vybavené ložní soupravou.
- Ubytování Hrusice (Hrusice) - Hrusické čp.1 je starobylá zemědělská usedlost nesoucí typické znaky zemědělských usedlostí existujicich v českých obcích od 17. či 18. století. Už samo číslo popisné 1, celková dispozice i umístění stavby svědčí o tom, že se jedná o jednu z nejstarších zemědělských usedlostí v Hrusicích. Samotná nemovitost s přilehými hospodářskými budovami, dvorem a zahradou je umístěna (viz situační snímek z katastrální mapy) v centrální části hrusické obce.


Zpět nahoru


Hotely:

- Hotel Slavoj ** (Velké Popovice) - 20 km od Prahy po dálnici D1, v překrásné přírodě mezi lesy a rybníky, leží městečko Velké Popovice, proslulé výrobou známého piva „Velkopopovický kozel“. S pivovarem sousedí krytý zimní stadion, v jehož komplexu se nachází hotel Slavoj se stylovou restaurací, vinárnou a pivnicí.- Parkhotel Český Šternberk - Hotel se nachází v krásném prostředí údolí řeky Sázavy, pod hradem Český Šternberk. Jeho vzdálenost z centra Prahy je 41 km po dálnici D1, Exit 41 Český Šternberk, na výjezdu vlevo, 3km přes Šternov. Kapacita hotelu je 18 standardně vybavených pokojů s vlastním sociálním zařízením.


Zpět nahoru


Zajímavé města, městečka:

- Kutná Hora - Koncem 13. stol. založil král Václav II. hornické město, které se posléze stalo městem královským, druhým největším po Praze a nejbohatším v Českém království.


Zpět nahoru


Hrady (nebo zříceniny):

- Hrad Český Štemberk - Hrad založil roku 1241 Zdislav z Divišova. Název hradu byl odvozen od erbovního znamení Divišovců - zlaté osmihroté hvězdy (Stern-hvězda, Berg-kopec) V 15. stol. připadl větvi Holických ze Šternberka.
- Hrádek Vlašský dvůr (Kutná Hora) - Krátce po roce 1300 byla do Kutné Hory přenesena centrální mincovna českého státu (razil se zde stříbrný Pražský groš) a pro její činnost byl vyhrazen královský hrádek, který se brzy začal nazývat Vlašský dvůr.
- Hrádek (Kutná Hora) - Předchůdcem "Hrádku" v Kutné Hoře byla nevelká tvrz z počátku 14. století, která byla součástí opevnění hornické osady. Přesnou rekonstrukci znemožňují pozdější přestavby a změny terénu.


Zpět nahoru


Zámky:

- Zámek Konopiště - Zámek následníka rakouského trůnu Ferdinanda d' Este, zavražděného v Sarajevu. Původně gotický hrad, vybudovaný ve 14. století na způsob francouzského kostela.

- Zámek Jemniště - Zámek Jemniště dal v roce 1723 vybudovat František Adam Trautmannsdorf, který jemnišťské panství ještě se starou tvrzí získal v r. 1717.

- Zámek Vrchovy Janovice - Původní kamenná gotická tvrz, chráněná vodním příkopem, založená kolem r. 1350 pány z Janovic, po r. 1600 přestavěná za Jana Vrtby v renesanční venkovský zámeček, r. 1766 ji František Antonín Vrtba přestavěl pozdně barokně.
- Zámek Kačina - Muzeum českého venkova - Empírový zámek jako letní sídlo dal postavit hrabě Jan Rudolf Chotek v letech 1802 - 1822 drážďanským architektem Ch. F. Schurichtem.

- Zámek Léštno / Líšno - Hrad Léštno byl založen až v druhé polovině 14. stol. pány z Dubé, v 15. a počátkem 16. století ještě obnoven a dostavován dalšími významnými vlastníky, Šternberky.


Zpět nahoru


Kuriozity a další objekty:

- Chrám sv.Barbory (Kutná Hora) - Chrám sv. Barbory - patronky horníků, založený na západním obvodu města před r. 1403, patří k nejcennějším dílům vrcholně a pozdně gotické architektury v Čechách.
- Kamenný dům (Kutná Hora) - Kamenný dům - nově rekonstruovaný pozdně gotický měšťanský dům, Královské horní město - měšťanský život a kultura v 17. - 19. století měšťanské bydlení, lidová architektura.
- Voršilský klášter (Kutná Hora) - Monumentální budova kláštera byla postavena pravděpodobně podle plánů významného barokního architekta Kiliána Ignáce Dienzenhofera v letech 1738 - 1743 a patří mezi významné stavby české barokní architektury.
- Sázava (Býv. slovanský klášter) - Počátky kláštera s kostelem P. Marie sahají do r. 1009, kdy se zde okolo poustevníka Prokopa vytvořila poustevnická družina, která byla r. 1032 přetvořena Oldřichem II. v klášter řehole sv. Benedikta.
- Kouřim - Muzeum lidových staveb (skanzen) - Kouřimský skanzen je detašované pracoviště Regionálního muzea v Kolíně, které se v roce 1972 ujalo záchrany několika lidových staveb ze zátopové oblasti právě vznikajícího vodního díla na Želivce.


Zpět nahoru


Zpět na přehled