Reklama
Reklama

Menu

Okolí Prahy - Sever


- Duo kemp (Branžež) Kemp Duo camp je v sezóně 2011 otevřen již od 1.4., jeho restaurace pak od 2.4.. Přijeďte se podívat na známá i neznámá místa, kempovat, posedět na terase u rybníka a pokochat se Českým rájem. Ubytování je v kempu možné i po sezóně po tel. dohodě, restaurace kempu otevřena, možné stanování, zkrátka ... jsme připraveni a těšíme se na vás!-Autokemp - ubytovna SK Mšeno - Kapacita ubytovny je 31 lůžek s možností tří přistýlek. V hlavním vchodě se nachází 25 lůžek v 7 pokojích (1x2lůž, 1x3 lůž,5x4 lůž). Každý pokoj má základní vybavení. Sociální zařízení je společné 2x WC,3x sprchový kout,4x umyvadlo s teplou vodou. Na chodbě je k dispozici lednice,rychlovarná konvice a mikrovlnka.

Zpět nahoru


- Ubytovna Lysá nad Labem - Ubytovna se nachází v klidné lokalitě na kraji města, blízko vlakového nádraží. Vzdálené cca 35 km od Prahy (20 min. směr Hradec Králové). Vlakové spojení - Praha - Lysá nad L. a zpět je každou hodinu. Ubytování ve třílůžkových pokojích,kuchyňka na patře. Nově zrekonstruované sociální zařízení společné na patře.- Ubytovna Praha - Koněvova - Ubytovna Praha Koněvova poskytuje levné ubytování v Praze 3 - Žižkově, v nově zrekonstruované ubytovně. Ubytovna Praha Žižkov - Na Chmelnici. Ubytování pro firmy, turisty, studenty, zaměstnance.

Zpět nahoru


- Hotel Gallery (Praha 4) - Hotel Gallery najdete v městské části Praha 4, asi 150m od stanice metra C, Pražského povstání. Hotel se nachází v klidné části Prahy na okraji jejího širšího centra, nedaleko městské části Vyšehrad. Hotel Gallery nabízí možnost ubytování v jedenácti jedno až čtyřlůžkových pokojích. Ke standardnímu vybavení každého pokoje hotelu patří vlastní koupelna a WC, TV/SAT, Wi-Fi připojení k internetu a telefon.


- Hotel Merlin Praha - Hotel Merlin Praha nabízí ubytování v centru na nábřeží Vltavy u stanice metra " Karlovo náměstí" ( trasa B). Poskytuje ubytování v restaurovaném secesním domě v klidné části v centru. Pokoje v Hotelu Merlin jsou zařízeny útulně v příjemném domácím stylu a samozřejmostí je výtah. K nejznámějším památkám dojdete z hotelu pěšky za 15 minut - ke Karlovu Mostu, Národnímu divadlu, na Staroměstské náměstí, Hradčany i Václavské náměstí.

Zpět nahoru


- Pension Sparta (Praha 8) - V ceně pokojů je zahrnuta snídaně a 9% DPH. Pokoje jsou vybaveny sprchou a WC, TV+SAT, WiFi, vlastní parkoviště; doprava MHD do centra max. 20 min. Výstaviště v Holešovicích a Letňanech max. 10 min. autem. Recepce s malým barem je pro Vás k dispozici 24 hodin denně. Vhodné pro pracovní pobyty (firemní slevy).- Pension Hemrle (Praha - Ledňany) - Komfortní ubytování v rodinném domě v klidné a příjemné lokalitě. Kapacita je 14 lůžek: 2 čtyř lůžkové apartmány se sprchou a WC a 2 tří lůžkové pokoje se sprchou a WC. K vybavení pokojů patří TV, SAT, WI-FI INTERNET a radio Minibar s lednicí, kávovar a varná konvice. Jídelna pro podávání snídaně. Parkování je možné v uzavřeném dvoře.- Penzion U Vinné révy (Lysá nad Labem) - Nacházíme se v centru města Lysá nad Labem. Nabízíme celkem čtyři pokoje. Jeden dvoulůžkový, dva třílůžkové a jeden čtyřlůžkový. Každý pokoj má samostatnou koupelnu a WC. Na všech pokojích je také TV.V těsné blízkosti pokojů je jídelna, kterou můžete využívat jako společenskou místnost a slouží především k podávání snídaní. K dispozici je aqua bar. Voda, káva a čaj jsou zdarma.


- Penzion Veronika (Praha 4) - Máte rádi klid, pohodlí a rodinné prostředí. To vše najdete v rodinném pensionu Veronika, který se nachází v prostředí parku Jezerka, jen 7 minut od metra trasy C - stanice Pankrác. Třináct dvojlůžkových pokojů se sprchou, WC, satelit, Internet na pokojích zdarma, telefon, terasa, možnost využití garáží. To vše přispěje k hezkým zážitkům Vašeho pobytu ve Zlaté Praze.


- Penzion Helena (Praha 4) - V našem rodinném pensionu Helena nabízíme ubytování v 7 dvoulůžkových pokojích a 1 pokoji jednolůžkovém. Ze tří dvoulůžkových pokojů můžeme připravit pokoje třílůžkové. Všechny pokoje jsou vybaveny sprchou a WC.Střed města Václavské náměstí, je vzdáleno 8 minut od nedaleké stanice metra C – Pankrác, 4. stanice linkou C, výstupní stanice Muzeum.

- Penzion Resk (Mělník) - Penzion je nově zrekonstruovaná dvoupatrová budova.V přízemí se nachází recepce s barem, bistrem a jídelnou. V zadní části traktu je dvůr, která slouží jako uzavřené parkoviště aut pro hosty. V horních patrech jsou moderně zařízené dvoulůžkové pokoje vybavené sociálním zařízením a televizí.- Penzion Balbín (Praha 2) - Penzion se nachází v centru Prahy, asi 200 metrů od Václavského náměstí a Národního muzea. Nabízíme 16 pokojů (9 dvoulůžkových, 6 třílůžkových, 1 čtyřlůžkový) s WC, sprchou, telefonem a TV a 1 apartmá. Transfer z letiště zajistíme. Penzion nabízí volné připojení k internetu na hotelové recepci nebo možnost Wi-Fi připojení.Zpět nahoru


- Městečko Lidice - památník - Obec Lidice, ležící asi 20 km od Prahy a 8 km od Kladna, byla vyhlazena gestapem jako odveta za atentát na říšského protektora Heydricha na základě nejasného podezření.
- Ostrá - středověká vesnice řemesel, umění... - Bylinné zahrady firmy Botanicus (rozloha 4 ha) byly založeny v roce 1999 a jsou obhospodařovány bez použití chemických přípravků.


Zpět nahoru


- Hrad Bezděz - Gotický hrad byl vybudován v letech 1264-1278 za Přemysla Otakara II. Roku 1279 zde byl Otou Braniborským vězněn mladý Václav II. a jeho matka Kunhuta.

- Vodní hrad Bedyně nad Ohří - Jandovo muzeum - Renesanční zámek vznikl na místě gotického vodního hradu z konce 13.století. Hrad získal od Jana Lucemburského Zbyněk Zajíc z Valdeka a Hazmburka.
- Hrad Kokořín - Gotický hrad z pol. 14. století, postavený Hynkem Berkou z Dubé. Za husitských válek byl hrad silně poškozen. Později byl opraven ve stylu vladislavské pozdní gotiky.

- Zřícenina hradu Okoř - Dnešní hrad postaven ve 14. století konšelem Františkem Rokycanským. Pozdně goticky přestavěn pány z Donína ve 2. pol. 15. stol. a renesančně Bořity z Martinic na poč. 16. stol.
- Pražský hrad - Pražský hrad založil někdy mezi léty 870 - 890 první historický kníže z rodu Přemyslovců Bořivoj a přestěhoval se sem i s družinou ze staršího kmenového centra Levého Hradce.

- Letohrádek Hvězda - Letohrádek Ferdinanda I., postavený podle jeho vlastního návrhu, je jednou z nejosobitějších zaalpských staveb 16. století. V 30. letech 16. století koupil Ferdinand I.


Zpět nahoru


- Zámek Liběchov - Expozice asijských kultur - Původní dřevěná tvrz při staré obchodní stezce u Labe je připomínána již roku 1316. V 16. stol. byla renesančně přebudována rytířem Kašparem Belvicem z Nostvic.
- Zámek Mělník - vinné sklepy Jiřího Lobkowicze - Na místě starého hradu Pšova, na vysokém kopci nad soutokem Labe s Vltavou, vyrostl původní románský mělnický hrad, který byl předchůdcem dnešního zámku.
- Zámek Nelahozeves - Zámek Nelahozeves leží asi 30 km severně od Prahy. Tento lobkowiczký zámek nechal postavit bavorský šlechtic Florián Griespek z Griespachu v roce 1553 ve stylu italské renesanční pevnosti.
- Zámek Veltrusy - Barokní lovecký zámek z 1. pol. 18.stol., letní rodové sídlo Chotků, vyzdobený plastikami F.A.Kuena z let 1716 -1719. V majetku Chotků byl až do roku 1945.

- Vyšehrad (Církevní památka) - Někdejší druhý hrad Přemyslovců v Pražské kotlině, později barokní pevnost a dnes památník české historie se hřbitovem významných osobností.

- Zámek Trója - Jedna z významných ukázek zámecké architektury 17. století s pozoruhodným, bohatě sochařsky zdobeným schodištěm v zahradním průčelí.

- Zámek Mladá Boleslav - Monumentální komplex někdejšího hradu přestavěného na zámek a později na kasárna v působivé poloze na strmé skále na okraji historického centra.

- Zámek Koloděje - Barokní zámek se štukovou výzdobou v rozsáhlém anglickém parku se zachovalými zahradními pavilónky sloužící vládě ČR.

- Zámek Benátky nad Jizerou - Na místě dnešního zámku založil v roce 1349 Jan z Dražic klášter křížovníků s červeným srdcem, tzv. cyriaků.- Zámek Bon Repos - Zámek sloužil jako letní sídlo, čemuž odpovídá i původní francouzský název La Maison de Bon Repos - Dům příjemného oddechu.

- Lobkovický zámek (Hořín) - Zámek Hořín si nechal původně postavit okolo roku 1696 hrabě Heřman Jakub Černín z Chudenic, majitel nedalekého zámku Mělník, jako lovecký zámeček podle návrhu Giovanniho Battisty Alliprandiho s malířskou výzdobou od F. M. Schifera.

- Zámek Roztoky - V místě dnešního zámku stávala v 1. polovině 13. století čtyřboká věžovitá stavba. Nahradila ji ve 2. polovině 14. století gotická vodní tvrz, jejímž jádrem byl palác, na obou koncích uzavřený věžemi.


Zpět nahoru


- Nelahozeves - Památník Antonína Dvořáka - Muzeum velice známého hudebního skladatele Antonína Dvořáka. V muzeu můžete naleznout vše o životě a díle tohoto skladatele.

- Říp - rotunda sv.Jiří (kostel sv.Jiří a sv.Vojtěcha) - Románská rotunda s polokruhovou apsidou a válcovou věží byla obnovena roku 1126 knížetem Soběslavem I. na paměť jeho vítězství nad císařem Lotharem v bitvě u Chlumce.
- Památník Terezín - Malá pevnost vznikla koncem 18. století poblíž soutoku Labe a Ohře jako součást komplexu opevnění, který pojmenovali na počest císařovny Terezín.


Zpět nahoru


- ZOO Praha - Zoologická zahrada v Praze sice nepatří mezi nejstarší instituce svého druhu v Evropě, avšak navazuje na tradice, jakými se může pochlubit jen málokteré hlavní město našeho kontinentu.


Zpět nahoru


- Petřínská rozhledna - Železnou věž, vysokou 60 m, postavil F. Prášil z podnětu Klubu českých turistů v rámci Jubilejní výstavy r. 1891 jako volnou kopii pařížské Eiffelovy věže.

Zpět na přehled