Reklama
Reklama

Menu

České středohoří, Českosaské Švýcarsko


Penziony:

- Pension Skalka (Doksy) - Penzion se nachází v krásném klidném prostředí uprostřed lesů, 1 km od Máchova jezera. Na pozemku o rozloze 0,75 ha je umístěno 10 rekreačních chatek a 1 větší plně vybavená chata s příslušenstvím.


Zpět nahoru


Hostel:

- Hostel Děčín (Děčín) - Hostel Děčín je nově zrekonstruovaný. Nachází se v samém centru města Děčína v těsné blízkosti vlakového Hlavního nádraží, 5 minut chůze od autobusového nádraží. Ubytování: Ubytování nabízíme ve dvou čtyřlůžkových a jednom třílůžkovém pokoji. K dispozici jsou dvě oddělené koupelny se sprchovým koutem, dva WC, jídelní kout, vybavená kuchyňská linka, lednice, mikrovlnná trouba, varná konev a plynový sporák.


Zpět nahoru


Ubytování:

- Fabrika Doubice (Doubice) - Stará fabrika – původně níťárna – byla rekonstruována tak, aby jí bylo možné využívat jak k ubytování, tak pro pořádání různých společenských, kulturních, sportovních a vzdělávacích akcí. Budova se nachází na kraji obce Doubice (u Krásné Lípy) v malebném prostředí Národního parku České Švýcarsko.


Zpět nahoru


Hotel:

- Hotel Sněžník (Jílove u Děčína) - Hotel je vybaven 22 pokoji dvoulůžkovými s možností přistýlky. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem + WC. Pokoje jsou účelně zařízeny moderním nábytkem, k dispozici na pokojích je rozhlas a TV + Sat. 1 pokoj je pro invalidní hosty s bezbariérovým přístupem a vybavením.-Hotel JEF Doubice - Hotel se nachází uprostřed nádherné krajinné oblasti Národního parku České Švýcarsko, na rozhraní Lužických hor a Labských pískovců, kde můžete využít: 1 - 4 lůžkové pokoje - všechny s vlastním příslušenstvím - celková kapacita až 100 lůžek. Uzamykatelné parkoviště přímo u hotelu.


Zpět nahoru


Hrady (nebo zříceniny):

- Hrad Bezděz - Gotický hrad byl vybudován v letech 1264-1278 za Přemysla Otakara II. Roku 1279 zde byl Otou Braniborským vězněn mladý Václav II. a jeho matka Kunhuta.

- Hrad Střekov - Hrad byl založen poč. 14. stol. Peškem ze Střekova; později byl v majetku Vartemberků a Vchynských. Posledními majiteli byli od roku 1564 Lobkovicové.

- Skalní hrad Sloup - Pozůstatky pozoruhodného skalního hradu vytesané v mohutném, přes 30 m vysokém pískovcovém bloku s kolmými stěnami a barokní zámeček v obci.

- Hrad Houska - Gotický, původně přemyslovský hrad na strmém skalním útesu, přestavěný na renesanční zámek. Hrad na místě dnešního zámku nechal vystavět Přemysl Otakar II. jako sídlo správy zdejších královských držav.


Zpět nahoru


Zámky:

- Zámek Benešov nad Ploučnicí - Zámecký komplex má dvě části - Horní a Dolní zámek; Horní zámek byl postaven v letech 1522 - 24 ve stylu saské pozdní gotiky pro Benedikta von Salhausen, později dostavěné štíty jsou již ve stylu saské renesance.
- Státní zámek Lemberk, Bredovský letohrádek - Gotický hrad nad vsí Lvová založil kolem r. 1240 Havel z rodu Markvarticů. Nazval jej podle heraldické figury svého erbu - lvice - Löwenberg. Zámek je znám v souvislosti se sv. Zdislavou - ženou Havla z Lemberka.
- Státní zámek Ploskovice - První písemné zmínky o Ploskovicích pocházejí Z 11. stol. K historii panství patří osobnost rytíře Dalibora z Kozojed, který se v roce 1496 zastal poddaných pana Adama Ploskovského z Drahonic.
- Státní zámek Velké Březno - Velké Březno je jeden z nejmladších zámků v ČR; byl postaven v letech 1842 - 1845 podle plánů vídeňského architekta Foerstera pro hraběte Karla Chotka - nejvyššího purkrabího Českého království.
- Státní zámek Zákupy - První zmínka o tvrzi rytířů ze Smojna pochází z roku 1383. Na poč. 16. stol. získali Zákupy Berkové a vystavěli zde renesanční zámek, který byl v 17. stol. vypleněn stavovskými vojsky a Švédy.
- Zámeček Sokolí hnízdo - Zámeček se nachází v Národním parku České Švýcarsko u skalního mostu Pravčické brána (u obce Hřensko). Důvodem výstavby tohoto zámečku byla Pravčická brána, která lákala do oblasti mnoho turistů.
- Zámek Děčín - Barokní zámek na místě někdejšího královského a později vartemberského hradu v dominantní poloze na útesu nad řekou uprostřed města. Nejstarší listinné prameny (citované i v Kosmově kronice) odvozují jméno hradu a celé oblasti od kmene Děčanů, a to už k roku 1086.
- Zámek Česká Lípa - Trosky středověkého hradu a pozdějšího renesančního zámku se zachovalým renesančním letohrádkem zvaným Červený dům. Původní středověký hrad byl založen ve 13. století jednou z větví Ronovců užívající přídomku z Lipé.
- Zámek Česká Kamenice - Na nový zámek se přeneslo sídlo panství z kamenického hradu teprve v polovině 16. století. Nejstarší část zámku postavil Bedřich Prokop z Vartemberka přibližně v letech 1537 - 1540.
- Zámek Zahrádky - V letech 1560 - 1592 nechali Vartemberkové postavit na místě starší tvrze velký renesanční zámek. Pravidelná čtyřkřídlá budova s vnitřním nádvořím a nárožními věžicemi určila dispozici dnešního zámku.


Zpět nahoru


Kuriozity a další objekty:

- Pravčická brána - Nejznámější a nejobdivovanější skalní útvar Českého Švýcarska a symbol celé oblasti, největší přirozená skalní brána na našem kontinentu, národní přírodní památka.


Zpět nahoru


ZOO:

- ZOO Děčín - ZOO Děčín otevřel pan Ludvík Grác v roce 1949. Založena ale byla už o rok dřív. Když ji otevřeli, bylo tu jen málo zvířat a měřila asi 1 hektar. Sídlo ředitele bylo už od začátku ve správní budově, postavené před II. světovou válkou.
- ZOO Ústí n. Labem - V roce 1908 měl za sebou již 49 let svého života významný ústecký podnikatel a obchodník kovovým zbožím pan Heinrich Lumpe. Byl náruživým přítelem přírody a ptactva, uznávaným ornitologem nejen v Ústí nad Labem a v dalších městech, ale dokonce i daleko za hranicemi, např. v některých italských krajích.


Zpět nahoru


Táborové nebo turistické základny:

- Základna Asociace TOM - Domeček - Z útulné základny na okraji České Lípy můžete podniknout spoustu zajímavých výletů.


Zpět nahoru


Zpět na přehled